Obiektyw CS 12mm DC F=1.2

Obiektyw CS 12mm DC F=1.2[CS-12/DC]

Obserwuj
Zapytaj Drukuj Porównaj
Duża ilość
69,11zł BRUTTO 100,89zł
Twoja cena:
49,00zł BRUTTO 71,54zł
szt.

Obiektywy o stałej ogniskowej mimo iż nie są tak uniwersalne jak obiektywy o zmiennej ogniskowej (zoom) to posiadają kilka istotnych zalet:

  • Większą jasność niż obiektywy o zmiennej ogniskowej, co ma znaczenie w warunkach krytycznego oświetlenia sceny.
  • Lepszą ostrość. Wynika to z faktu, iż w obiektywach zmienno-ogniskowych występują takie wady jak dystorsja obiektywu (zniekształcenia poduszkowe) czy winietowanie (przyciemnienie obrazu na jego brzegach). Ponadto suma zniekształceń spowodowana aberracją sferyczną kilku soczewek jest zawsze większa w obiektywach zoom niż w obiektywach z jedną soczewką i stałą ogniskową.

Należy pamiętać, że najmniejsze zniekształcenia obiektyw zoom posiada w połowie swojej ogniskowej. Jeżeli mamy np. obiektyw 4-12mm to najmniejsze zniekształcenie będzie przy ustawieniu na 8 mm. Istnieją mechanizmy pozwalające minimalizować zniekształcenia, choćby przez zastosowanie soczewek asferycznych (soczewka nie jest wycinkiem kuli), jednak produkcja ich jest droga, co wpływa na cenę obiektywu i stosowana jest w najwyższych klasach tego sprzętu.

Powyższych wad nie posiadają obiektywy jedno-soczewkowe (lub są one minimalne), a tym samym charakteryzują się bardzo dobrą ostrością obrazu.
Obiektywy ze stałą ogniskową posiadają większy zakres regulacji głębi ostrości, tym samym łatwej ustawiamy na nich ostrość obrazu.
Niestety uniwersalność obiektywów ze zmienną ogniskową okupiona jest gorszą jakością.

W przypadku profesjonalnych kamer o dobrym przetworniku lub trudnych warunkach oświetleniowych, zalecamy stosowanie stałych obiektywów z regulacją przesłony (DC).

 


DANE TECHNICZNE

Ogniskowa:

12 mm

Jasność:

F 1.2

Autonatyczna przesłona:

DC

Kąt widzenia dla kamery z przetwornikiem 1/3 cala:

23°

 

 


Data dodania produktu do sklepu: wtorek 09 marzec, 2010.
Recenzje
Twój koszyk jest pusty
Informacje o producencie
Inne produkty
Poleć produkt
Podziel się poprzez e-mail.
Udostępnij na Facebooku. Podziel się na Twitterze.